Sosiaalipalvelut

Sulkavan sosiaali- ja terveyspalvelut tuottaa Terveystalo.
Sulkavan sosiaali- ja terveyspalveluiden verkkosivut: terveys.sulkava.fi.
Sosiaalihuollon viranomaispalvelut Sulkavalle 1.6.2020 alkaen tuottaa Sosteri, https://www.sosteri.fi/

**********************************************************************************************************************************

SULKAVAN KUNNAN LAPSIPERHEIDEN TUKI POIKKEUSOLOISSA

Haastaako perheen arki poikkeustilanteessa?
Kaipaatko vinkkejä tai keskusteluapua perheen uudenlaisen arjen organisointiin tai tunteiden purkamiseen?
Voit matalalla kynnyksellä ottaa yhteyttä perhetyöntekijän, pohditaan asiaa yhdessä.
Perhetyöntekijään voi ottaa yhteyttä soittamalla, tekstiviestillä, Wilma-viestillä ja sähköpostilla.
Perhetyöntekijä on tavoitettavissa puhelimitse arkisin klo. 8-16.
Perhetyöntekijä Katja Immonen p. 044 4175384
katja.immonen@terveystalo.com

Ota rohkeasti yhteyttä, yhdessä selvitään tästäkin!

************************************************************************************************************************************

Sosteri tuottaa sosiaalihuollon viranomaispalvelut Sulkavalle 1.6.2020 alkaen ( aikuissosiaalityö, lastensuojelu ja perheoikeudelliset palvelut, vammaispalvelu sekä ikäihmisten palvelupäätökset). Sulkava hankkii sosiaalipäivystyspalvelut  edelleen toistaiseksi Essotelta voimassa olevan sopimuksen mukaisesti.

Yhteystiedot:

Sosiaalityöntekijä, aikuissosiaalityö, vammaispalvelu- ja ikäihmisten palvelupäätökset
Sanna Hämäläinen, puh. 044 417 2054, sanna.hamalainen@sosteri.fi

Sosiaalityöntekijä,lastensuojelu
Johanna Paljakka puh. 044 417 2608, johanna.paljakka@sosteri.fi

Lastenvalvoja, perheoikeudelliset asiat
Mikko Kolehmainen puh. 044 417 4122, mikko.kolehmainen@sosteri.fi

Essote sosiaali- ja kriisipäivystys 24/7
Sosiaalityöntekijä 044 7942394

Sosiaaliohjaaja, täydentävä ja ennaltaehkäisevä toimeentulotuki
Mirjam Reponen puh. 044 417 2055, mirjam.reponen@sosteri.fi

Palveluohjaaja, TYP ja kuntouttava työtoiminta
Jaana Uotinen puh. 044 417 5209, jaana.uotinen@sulkava.fi

Sosiaaliasiamies
Heli Korhonen puh. 044 417 3218, heli.korhonen@isshp.fi